Берое не се противопостави на Будивелник у дома

(сн. balkanleague.net)
07-12-2022 20:42 | BGbasket.com

Берое отстъпи с 65:86 на Будивелник в мач от Балканската лига.

До този момент на свой терен Берое имаше само две загуби в НБЛ и то от отбори от първата тройка. За беройци това бе второ поражение в Балканската лига, но второ поред.

Берое стартира добре двубоя, като и американските попълнения на тима се бяха посъбудили след слабите последни изяви. Макар и минимално, старозагорци водиха в цялата първа четвърт, но в края ѝ допуснаха обрат. Серия от 10-0 в началото на втория период вече даде повече импулс за Будивелник, като украинският състав се оттегли на почивка при 42:34.

Класният опонент на Берое направи само три грешки в първото полувреме, а печелеше и борбата под коша, за да има тази преднина.

Домакините изгубиха ритъма си в нападение в третата четвърт, като едва в края ѝ стигнаха до отбелязани 10 точки. За сметка на това Будивелник реализира 26 в тази десетка, за да се откъсне вече недостижимо напред.

Берое спечели последната част, за своите привърженици, но това не промени крайния изход 86:65 за Будивелник.

Ти Кей Идоджи вкара 15 и взе 11 борби, 21 добави Корнелиъс Хъдсън, а 13 - Дариъс Хол.