Рилски спортист продължава победната си серия в НБЛ

18-01-2023 20:59 | BGbasket.com

Рилски спортист записа 15-ата си победа за сезона в НБЛ. Тимът на Людмил Хаджисотиров се наложи с 85:76 над Черно море Тича в зала "Арена Самоков" е среща от 16-ия кръг на първенството.

Така Рилецо увеличава баланса си за сезона до 15-0 и продължава да е лидер в класирането. Чернo море пък допуска трета поредна грешка и остава на деветата позиция с актив от 4-10.

Срещата в Самоков очаквано започна със серия от 15:8 в полза на домакините, които намериха ритъма в стрелбата си още в първите няколко минути. След това обаче се стигна до отпускане в редиците на Рилски спортист, от което се възползва тимът на Черно море, изравнил резултата при 15:15 с тройка на Мартин Коцев. В крайна сметка първата четвърт завърши наравно при 17:17, но гостите продължаваха да се представят над очакванията и поведоха с три точки при 19:22 в началото на втората част. Появилият се изненадващо от резервната скамейка лидер на домакините Чавдар Костов обаче "избухна" и поведе отбора си към преднина от 43:36, след като навъртя 15 точки още до края на първото полувреме.

Традиционно силната трета четвърт за момчетата на Людмил Хаджисотиров отново влезе в действие, като Рилецо увеличи преднината си до двуцифрените размери и се поздрави с аванс от 15 точки при 61:46. Черно море се опита да се доближи до своя съперник, но краткотрайната серия на "моряците" и скъсения дефицит до 11 точки не даде резултат и самоковци маршируваха към победата с крайното 85:76.

Чавдар Костов поведе тима на Рилски с 21 точки, 6 борби и 6 асистенции. Димаджио Уигинс приключи с 18 точки, а Брандън Рандълф се отчете с 14 точки и 6 асистенции.

Михаил Молдов завърши с 15 точки за Черно море. Тач Ънру вкара още 13, Мартин Коцев прибави 11 точки, а Мартин Йорданов се разписа с 10 точки и 6 борби.