Шумен -2 не даде шанс на Светкавица

(сн. ББЛ)
21-03-2023 19:36 | BGbasket.com

Шумен -2 нанесе 14-а поредна загуба на Светкавица от началото на сезона в регион Изток на ББЛ А група, побеждавайки го със 106:58 в собствената си зала „Младост“.

Домакините вкараха 11 безответни точки на старта, а след десет минути игра водеха с 26:14. Резултатността се вдигна още повече през втория период и макар играта да бе малко по-равностойна, на почивката преднината на Шумен -2 бе още по-солидна – 58:34.

Светкавица отбеляза едва 9 точки през третата част, след която изоставаше вече с 40 при 43:83, а до края съперникът направи успеха си още по-изразителен. Ключова бе играта в подкошието, където баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак вкараха 74 точки срещу едва 22.

Седем баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за успеха, като най-резултатни с по 17 бяха Пламен Русков и Станислав Банков.

За гостите Айбас Абилов вкара 16 точки, но с 10 грешки, а Васил Василев добави 15 точки.