Левски се справи с Берое за място в Топ 4 за Купата

(сн. БФБ)
21-03-2023 17:34 | Деляна Кадиева

Отборът на Левски успя да се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. Тимът победи Берое с 85:78 след силна първа четвърт и успя да запази преднината си до края на срещата, изиграна в Арена София.

В следващата фаза съставът от София ще се изправи срещу Черноморец, който по-рано днес елеминира миналогодишния носител на трофея Рилски спортист.

Левски започна по-уверено двубоя и още през първите минути направи серия от 7:2, но бързо Берое изравни за 9:9. Баскетболистите на Димитър Ангелов отново взеха инициативата и до края на периода успяха да си осигурят преднина от 23:14.

В началото на вторите десет минути разликата в полза на Левски за пръв път в двубоя стана двуцифрена. Добри отигравания на Робърт Георгиев и Александър Тодорович доближиха тима от Стара Загора на 4 точки от съперника, но бързо след това разликата бе върната до 37:28 за Левски. До почивката играта продължи кош за кош, но все пак столичния тим се прибра в съблекалнята с аванс от 45:34.

След подноняването на срещата, играта бе равностойна и баскетболистите на Димитър Ангелов продължиха да поддържат преднината си и заключителният период започна при 63:49 в тяхна полза.

Опитите за стопяване на изоставането от страна на Берое не спряха и през последните десет минути от двубоя. След добрите включвания на Дариъс Хол и Александър Андреевич разликата за момент падна до 9 точки, но бързо отново стана двуцифрена – 75:63. В последните минути на срещата Берое се доближи само на 5 точки, но така и не се стигна до пълен обрат. Срещата не завършиха Асен Великов и Златин Георгиев, които напуснаха терена за пет лични нарушения.

За успеха над всички бе Алън Арнет, който отбеляза 27 точки за Левски. Джон Флорвиъс вкара 13, с 12 е Златин Георгиев, а 11 и 7 борби добави Сергий Павлов.

Най-резултатен за Берое бе Дариъс Хол, който завърши със 17 точки, дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби записа Данджел Пюрифой, Александър Тодорович добави 11 точки, с 10 е Келси Барлоу.

Бойко Миленков: Има опасност да не завършим сезона

Димитър Ангелов: Шансовете срещу Черноморец са 50:50

Данджел Пюрифой: Първенството тук е много конкурентно

Асен Великов: За нас ще е наистина голямо постижение да стигнем до финала