Фаб Файв обърна Политехника след продължение

(сн. ББЛ)
23-03-2023 00:47 | BGbasket.com

Фаб Файв записа трета поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В много оспорван и драматичен мач тимът направи обрат срещу Политехника с 85:79 след продължение. Двубоят се игра в столичната зала „Триадица“.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като след десет минути игра баскетболистите на Ивайло Константинов дръпнаха с 11, но на почивката преднината им бе заличена – 42:42.

Политехника отново се откъсна с 9 след паузата, но преди последната част разликата бе почти минимална – 58:56. Отборите многократно си разменяха водачеството в оставащото време, а след кош със сирената на Денис Петков Фаб Файв изравни за 75:75 и прати мача в продължение, където измъкна успеха. Политехника имаше по-добра успеваемост, но направи 20 грешки срещу 7, което също натежа.

Георги Кръстев бе над всички за победителите с 20 точки и 7 асистенции. Мартин Горунов има 17 точки и 13 борби, а 11 точки има Георги Христов.

За съперника Мартин Петров реализира 25 точки. С 19 и 8 борби е Ивайло Константинов, а 10 точки и 12 борби има Стефан Георгиев.