Олимпиакос доближи финала в Гърция след нов силен мач на Везенков

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
25-05-2023 21:10 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос продължават успешно защитата на титлата си в Гърция. Само четири дни след драматично загубения финал в Евролигата, тимът записа убедителна победа като гост на ПАОК с 97:77 в полуфиналите на местния шампионат и поведе с 1-0 в серията.

След много оспорвана първи десет минути и поредица от размени на водачеството в тях, Олимпиакос имаше крехка преднина при 24:21, като половината от точките на тима бяха дело именно на Везенков. Малко преди почивката обаче гостите дръпнаха с 20, като до края не изпуснаха двуцифрения си аванс.

Българинът игра 20 минути, но въпреки това стана втори по резултатност за отбора си със 17 точки, а освен това записа 2 борби и 4 асистенции. Над всички за победителите бе Костас Слукас с 23 точки, 5 борби и 8 асистенции.

За ПАОК Джейлън Райли се отчете с 27 точки.

Играе се до три победи, като следващият мач от серията е на 28 май, като Олимпиакос е домакин.

Тагове: Александър Везенков, Олимпиакос