Левски и Шампион 2006 ще спорят за петото място при момичета U16

(сн. BGbasket.com)
08-06-2023 17:26 | BGbasket.com

Левски и Шампион 2006 ще спорят за петото място на Държавното първенство за момичета U16, което се провежда в София.

В спор за седма позиция ще се срещнат Черноморец и Вълци Разград.

И двете двойки вече играха по веднъж помежду си в груповата фаза, като тогава Шампион 2006 и Черноморец излязоха победители.

Днес Шампион се наложи над Черноморец със 73:54, а Левски победи Вълци с 65:52.

Мачът между Левски и разградчанки премина през доста обрати, като никой от двата състава не успя да се откъсне сериозно напред в хода на мача.

Левски водеше играта в първата част, но Вълци се върна и направи обрат във втория период и на почивка се оттегли с аванс от 34:31.

Левски изравни в края на третата част и оттам взе инициативата до края на двубоя.

Виктория Икономова отбеляза 17 точки и взе 13 борби за победата, Силвана Долмова се отчете с 15, а Деница Тенева с 11.

Юлиана Василева записа 20 точки и 12 борби за Вълци, 12 вкара Андреа Великова и 11 - Мартина Мандажиева. Разградчанки не успяха да вкарат тройка в двубоя, срещу пет за противника.

Шампион води почти през цялото време срещу Черноморец, макар едва в края на мача да натрупа сериозна разлика.

Столичният тим наниза 9 тройки в двубоя, а Елена Георгиева с 21 точки бе най-резултатна.

20 вкара Албена Соколова, с 11 борби, а за Черноморец Мария Кратункова с 14 бе топреализатор.