Берое продължава без загуба и е на финал при момичетата U16

(сн. BGbasket.com)
08-06-2023 21:32 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа четвъртата си победа на финалите за момичета U16 в София. Във втората полуфинална среща от турнира тимът беше категоричен срещу Рилски спортист и победи с 65:45. Така във финалния мач старозагорки ще се изправят срещу Локомотив София, а в мача за бронза Рилецо ще се изправи срещу Дунав Русе.

Рилски спортист поведе в първите минути, като откриващата част беше много нискорезултатна и за двата отбора. След нея самоковки имаха точка преднина при 7:6. Доста оспорвана и с повече успешни нападения доведе до обрат за Берое и малък аванс за тима на почивката при 26:24.

Оспорваната игра продължи и след почивката, като старозагорки бяха напред през цялото време, но на моменти разликата падна до едва две точки. Добри моменти в края на третата част ги изведоха с 6 напред, а до средата на последната разликата стана двуцифрена. Мачът завърши със серия от 15:5, която категорично определи победителя.

Габриела Коцева вкара 18 точки и подаде 5 асистенции за победителките, 11 точки плюс 14 борби добави Иванина Славова, а с 10 точки, 6 отнети топки и 5 асистенции се отчете Михаела Христова.

За Рилски Катрина Бозова регистрира 18 точки и 9 борби, а със 7 и 6 завърши Анна Бандрова.