Везенков с контузия, ПАО изравни финалната серия в Гърция

08-06-2023 23:24 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос претърпяха поражение от Панатинайкос с 65:67 във втория мач от финалната серия на гръцкото първенство. По-лошата новина за тима е, че в средата на третата част българинът получи контузия на крака и с помощта на съотборници се прибра в съблекалнята. Към момента не е ясно какво е състоянието му.

Финалната серия е с резултат 1-1 победи, а домакин на следващата среща ще бъде Олимпиакос на 11 юни.

Панатинайкос започна мача много силно и едва след няколко минути вече имаше почти двуцифрена преднина при 17:8. До края на периода тя нарасна до цели 12 точки за 25:13. Олимпиакос обаче направи серия от 16:3 и бързо се върна в мача, за да вземе водачеството. Равностойна игра до края на полувремето запази минимален аванс в полза на Олимпиакос – 35:33.

След игра кош за кош и няколко смени на водачеството и изравнявания през третата част Панатинайкос на свой ред имаше малка преднина за 51:50. Темпото се запази до самия край, като 17 секунди преди края Матеуш Понитка наниза тройка за ПАО, с което изведе тима напред в резултата и му донесе победата.

Везенков бе на терена общо 21 минути, за които записа 6 точки и 4 борби. Костас Папаниколау записа 15 точки и 7 асистенции за тима.

За победителите Парис Лий и Матеуш Понитка нанизаха по 12 точки.

Тагове: Александър Везенков, Олимпиакос