Шампион 2006 се класира с лекота за полуфиналите при момичетата U15

(сн. БК Шампион 2006, архив)
07-06-2024 13:38 | BGbasket.com

Шампион 2006 е първият отбор, който се класира за полуфиналите в Държавното първенство за момичета U15. На старта на финалния турнир в София тимът надви убедително Спартак Плевен с 85:32, след като доминираше през целия двубой.

В следващия етап баскетболистките на Лъчезар Коцев ще се изправят срещу победителя от мача между Берое Стара Загора и Рилски спортист.

Шампион 2006 започна много силно мача и още след десет минути игра се откъсна с 15 точки разлика, а на почивката се оттегли при 40:19 в своя полза.

След паузата разликата за първи път премина и границата от 30 точки, а последната четвърт дойде при 58:30 за столичния тим. Макар в края мачът на практика вече да се доиграваше, Шампион 2006 не намали темпото и след като ограничи съперника си едва до 2 точки в заключителната част, спечели още по-убедително.

Победителите овладяха впечатляващите 60 борби в мача срещу едва 16, направиха 27 асистенции срещу 5, имаха предимство при стрелбата от игра, като опонентът им така и не вкара тройка. Освен това грешките на тима от Плевен също натежаха – 46 срещу 24.

Валерия Стойчева бе над всички за победителите с 32 точки и 16 борби – 12 в нападение. Габриела Коцева завърши с 14 точки и 7 борби, а 11 точки има Натали Димитрова.

За Спартак Анета Савова реализира 11 точки с 5 борби, 5 откраднати топки, но и 9 грешки, като тя бе и единствена с двуцифрен точков актив.