Локомотив надви Черно море за място в Топ 4 при момичетата U15

(сн. BGbasket.com)
07-06-2024 16:00 | BGbasket.com

Локомотив София си гарантира място в Топ 4 на финалите за момичета до 15-годишна възраст в София. Момичетата на Лилия Георгиева надвиха Черно море Одесос с 67:58 във втория четвъртфинал. В зала "Триадица" столичният тим играеше ролята на лидер през по-голямата част от мача и удържа непрестанните опити за обрат на състезателките на Борис Дудин.

В следващата фаза Локомотив ще срещне спечелилия от двойката между Пирин Гоце Делчев и Славия, които ще играят по-късно през деня.

Столичният тим си създаде предимство в хода на първата част и след нейния край се радваше на минимална преднина от 3 точки. Символичните гости съумяха да останат на лидерската позиция и през втория период. Варненският отбор постепенно се пребори за равенството, но „железничарките“ се изстреляха при 35:33 на голямата почивка.

При подновяването на играта символичните домакини възстановиха паритета и поставиха на 49:49 в края третата десетка. Столичният тим повтори упражнението от първото полувреме и в началото на последната част, когато отново си спечели крехка преднина. Варненският отбор не се отказа от мисълта за обрат и не бе далече от него, но символичните гости не се огънаха и удържаха победата.

Деяна Станиславова нямаше спиране за Локомотив със своите 21 точки, впечатляващите 24 борби, 6 асистенции и 6 откраднати топки. Алекса Петрова финишира с 15 и 8 овладени под двата ринга топки, Адриана Виденова има 11 и 5 овладени под двата коша топки.

Габриела Гочева отговори за Черно море с 14 точки и 15 борби. Даная Вълчева реализира 13, Никол Арсова записа 10 и 9 овладени под двата ринга топки.