Драма и 40 точки на Валентин Станев пратиха Септември на полуфинал при момчетата U15

(сн. BGbasket.com)
10-06-2024 18:00 | Веселин Михайлов

Септември се превърна в третия отбор, който ще играе в Топ 4 на финалите за момчета до 15-годишна възраст в Плевен. Момчетата на Димитър Христов надделяха над Вълци Разград с 86:77 в третия четвъртфинал. В зала "Балканстрой" двата тима се постараха да сътворят драматичен мач, изпълнен с немалко обрати, но в края столичният тим постигна ценната победа срещу играчите на Пенко Велчев.

В следващата фаза Септември ще играе с ЦСКА, който по-рано през деня елиминира Доростол

Началото на мача предложи висока скорост и размяна на точни стрелби от двете страни, като това се оказа по-печелившо за столичния тим, който след 10 минути игра дръпна с 5 точки. Втората част протече по същия начин и въпреки че нито един от двата не успя да вземе надмощие, символичните гости поведоха с 46:44 на голямата почивка.

Столичният тим показа по-добро лице при подновяването на играта и методично натрупа двуцифрена преднина, а впоследствие удържа щурма на своя съперник, за да поведе с 2 в края на третия период. Резултатността спадна драстично във финалната десетка, а драмата продължи с пълна сила и разградският отбор се пребори за обрат. Това обаче не спря символичните гости да запишат силна серия и да сложат постепенно точка на спора.

Валентин Станев изригна за победителите с 40 точки, които допълни 11 борби. Теодор Колев реализира 18, Владимир Георгиев вкара 14.

Александър Енчев се отличи за Вълци с 24 точки и 5 успешни шута от далечна дистанция. Николай Саздов има 18 и 13 борби, Наско Анастасов регистрира 15 и 8 овладени под двата ринга топки. Андрей Саздов завърши с 13 и 6 овладени под двата коша топки.