БУБА е последният полуфиналист след убедителна победа над Спартак при момчетата U15

(сн. BGbasket.com)
10-06-2024 20:05 | Веселин Михайлов

БУБА Баскетбол си гарантира място в Топ 4 на финалите за момчета до 15-годишна възраст в Плевен. Съставът на Ивайло Желев не се затрудни срещу Спартак Плевен след 99:72 в последния четвъртфинал, изигран в зала "Балканстрой". Столичният отбор си свърши работата още през първото полувреме и до края не погледна назад, за да откаже момчетата, водени от Антонио Станков.

Преди началото на мача се състоя официалната церемония по откриването на турнира. В следващия етап БУБА ще има за съперник Миньор 2015, който по-рано през деня отстрани Черно море Тича. Надпреварата продължава утре (вторник), когато ще се изиграят мачовете за разпределение на местата от пето до осмо и полуфиналите.

Началните минути преминаха под знака на равенството, но столичният отбор се ориентира по-добре в защита и реализира няколко бързи атаки, за да си създаде двуцифрена преднина и да се откъсне с 11 точки в края на първия период. Гостите рядко допускаха колебания и в следващата десетка, което което им отвори пътя към още по-сериозна преднина и това да се оттеглят в съблекалнята при 53:32 в своя полза.

Плевенският тим намери начин да покаже по-добро лице и да се върне в играта до известна степен през третата част, но столичани реагираха светкавично и си върнаха контрола върху събитията на паркета, повеждайки с 25 точки след 30 минути игра. В заключителната четвърт огромна промяна не последва и двата отбора доиграха мача.

Кристиян Занов вдъхнови БУБА със своите 21 точки и 21 борби. Христо Вичев (12 овладени под двата ринга топки) и Мартин Папазов (4 точни шута зад дъгата) се разписаха с по 18 точки. Кирил Димитров има 17 и 12 овладени под двата коша топки, Лазар Петров вкара 12.

Момчил Добрев и Кристиян Цветанов отвърнаха с по 14 точки за Спартак, като първият финишира и с 5 борби. Борис Томов приключи с 12 и 7 овладени под двата ринга топки, Самуил Петков отбеляза 10 точки.