Миньор 2015 без проблеми влезе в Топ 4 при 15-годишните

(сн. facebook.com/bkminyor)
10-06-2024 15:52 | BGbasket.com

Миньор 2015 се класира за полуфиналите в Държавното първенство за момчета U15. Във втория мач за деня в зала „Балканстрой“ в Плевен тимът се наложи убедително над Черно море Тича със 70:47.

В следващия етап баскетболистите на Милен Дудев, които преди година станаха шампиони при 14-годишните, ще се изправят срещу спечелилия четвъртфинала между Спартак и БУБА Баскетбол.

Миньор 2015 започна силно мача и още след десет минути игра се откъсна с 25:12. Тимът се оттегли с 12 точки аванс на почивката след ниска резултатност през втория период. След паузата обаче разликата отново започна да расте и последната четвърт започна при 61:35 за състава от Перник, който до края нямаше проблем да задържи аванса си.

Най-голямата разлика дойде от точките под коша, където Миньор 2015 вкара 42 и получи 18, както и от тези от грешки – 18 срещу 6.

Георги Димов завърши с 14 точки за победителите, Мартин Танев е с 13 и 10 борби, а 11 точки добави Иво Валентинов.

За „моряците“ с 9 точки е Стефан Русков, а 12 борби овладя Йордан Атанасов.