ЦСКА преодоля Септември за финал при момчетата U15

(сн. BGbasket.com)
11-06-2024 17:35 | Веселин Михайлов

ЦСКА ще спори за титлата на финалите при момчетата до 15-годишна възраст в Плевен. Момчетата на Ахилеас Зикас се справиха със Септември след 96:69 в първия полуфинал. "Армейците" взеха предимство още през първото полувреме в зала "Балканстрой", а през второто бяха още по-убедителни и отказаха играчите на Димитър Христов

В спора за титлата във въпросната възраст "червените" ще играят срещу победителя от втория полуфинал, който по-късно тази вечер ще противопостави Миньор 2015 и БУБА Баскетбол, а Септември ще спори за бронза срещу загубилия във финалния ден от турнира.

Двата отбора редуваха силни и слаби моменти в самото начало, а след 10 минути игра “армейците” съумяха да сложат край на статуквото и да дръпнат с 9 точки. “Червените” продължиха в същия дух през втората част и често стопираха опитите за щурм на своите съперници, за да фиксират 52:43 в своя полза на голямата почивка.

Символичните гости намериха начин да заиграят още по-добре при подновяването на играта, когато авансът им стигна двуцифрените изражения и в края на предпоследния период дръпнаха с 21 точки. Във финалната десетка ситуацията на паркета не се промени и доиграването на мача бе факт.

Калоян Марчев бе над всички за победителите с 23 точки и 9 борби. Михаил Минчев остана с 19 и 7 овладени под двата ринга топки, Алекс Петков вкара 13.

Деан Стоянов бе най-добър за Септември с 16 точки и 8 борби. Владимир Георгиев има 12 и 5 овладени под двата ринга топки.