Гърция разби Швейцария в другия мач от групата на националките

(сн. fibaeurope.com)
22-11-2015 09:36

Гърция записа категорична победа като домакин на Швейцария с 83-46 в „българската” група F от квалификациите за Евробаскет 2017 за жени. Припомняме, че в първия си мач вчера националките ни загубиха като гости на Русия с 39-72. Следващият мач на гъркините е именно срещу България в „Булстрад Арена” в Русе в сряда.

Още след първата част Гърция натрупа двуцифрен аванс, който запази до почивката. През второто полувреме тимът добави още 20 точки към разликата и не остави съмнение кой е далеч по-силният отбор.

Стиляни Калциду наниза 23 точки за победителките, 14 регистрира Зои Димитраку, а от пейката с 10 се включи Анна Спиридопулу. За Швейцария, която България посреща на 20-и февриари 2016, 14 точки отбеляза Алексия Рол, а 12 – Карен Твею.