Любомир Минчев: Съжалявам, че не започнахме мача, както го завършихме

(сн. fbu.ua)
01-09-2016 15:05

България започна със загуба квалификациите за Евробаскет 2017. Късно снощи тимът ни отстъпи при гостуването си на Украйна с 69-79, след като изоставаше през целия мач. Днес по обяд отборът ни се прибра от Украйна, а ето какво каза пред медиите на летището националният селекционер Любомир Минчев:

"За съжаление играхме много слабо през първото полувреме, а през второто доста по-добре според мен. Вкарахме доста повече точки, след като имахме 25 на полувремето. Дадохме възможност на противника да натрупа една преднина, която беше трудно да се свали след това. Най-много ме е яд, че не успяхме да започнем мача по начина, по който го завършихме. Тогава те нямаше да имат това спокойствие в играта, a ние щяхме да имаме и повече самочувствие. Играхме добре в нападение, но изпуснахме отворени стрелби. Накрая, когато те трябваше да се реализират, ние не успяхме да ги вкараме. Независимо от лошото начало на мача, във втората част имаше момент, в който намалихме до 4 точки пасив и точно тогава дадохме на противника да направи голяма разлика, след която беше трудно да се върнем.

Не мога да се сърдя на играчите. Щом сме стигнали до ситуация да останем сами, не мога да отговарям защо не сме ги вкарали. Аз съм треньор, който се кара на играчите си, когато не играят добре в защита, когато не сме тренирали. Не се карам, когато не вкараме отворена стрелба.

Не виждам по-голямо напрежение сега, винаги го има. Словения са още по-добър отбор, няма лек мач. Цялата група е тежка и за нас ще бъде доста трудно.

Ето как наставикът на България обоснова избора си за мача на американския гард Дий Бост: "В съвременния баскетбол позиция 1 е най-важна . При контузията на Станимир Маринов и това, че той се включи в последния момент в подготовката ни ,на него не му давам възможност от 2,3 минути и той не е напълно активен в тях. Това означава да играя цял мач с Асен Великов като основен гард. Мисля, че беше по-подходящо да играем с Дий Бост. Просто не може да изкараме цял мач с един гард.", бяха последните думи на националния селекционер при пристигането на отбора

Тагове: България, Любомир Минчев, Евробаскет 2017