Иван Лилов: Мачът със Словения ще бъде празник за Ботевград

(сн. fbu.ua)
01-09-2016 20:58

България започна със загуба квалификациите за Евробаскет 2017. Късно снощи тимът ни отстъпи на Украйна с 69-79, след като изоставаше през целия мач. По обяд отборът ни се прибра от Украйна с полет от Киев, а ето какво каза при пристигането на отбора пред BGbasket.com един от най-опитните играчи в състава Иван Лилов:

"Започнахме много плахо и пренавити. Имахме много отворени стрелби, които не можехме да реализираме и според мен точно на това се дължи слабата ни игра в началото. Украйна беше по-агресивна от нас и още от началото ни дръпна в резултата. Второто полувреме се опитахме да свалим изоставане и успяхме само до 10 точки. Това е единственото хубаво нещо, защото по време на мача разликата беше 20, а накрая завърши 10. Тук всяка точка е важна.

Втората част, когато намалихме пасив, получихме няколко точки на контраатака, направихме няколко грешки и те пак дръпнаха в резултата, с което понесохме втори удар, защото после беше много тежко да се върнем отначало и да победим. Най-големият ни проблем в мача бяха изпуснатите стрелби. Другото, което трябваше да е проблем - борбите , бяхме равни с тях, а те са доста по-високи. Мисля, че може да победим Украйна в Ботевград.

Днес и утре ще се подготвяме за мача със Словения. Очаквам пред родна публика да играем добре и ако може да победим. Всеки знае, че словенците са фаворит в нашата група, но ние не сме се предали. Искам да кажа на всички фенове да заповядат в залата. Това ще бъде един празник за града. Словения идва за първи път в България с толкова звезден отбор. Ще бъде наистина приятно да се гледа този мач и се надявам да зарадваме феновете с победа."

Тагове: Иван Лилов, България, Евробаскет 2017, Украйна