Треньорът на Косово: Това е нашето първо участие и все още се учим

07-09-2016 22:27

България записа първи успех в квалификациите за Евробаскет 2017. Нашите надиграха у дома Косово със 105-84 след много силно второ полувреме и нанесоха трета загуба на съперника.. Ето какво каза след срещата старши-треньорът на тима Арбен Красники:

„Играхме много лошо в защита в третата част и направихме много грешки в нападение. Опитахме се да се върнем след това и като цяло загубихме в последните 5 минути на срещата. Не успяхме да се справим и с борбата под коша и това ни коства мача. От оспорван мач през първото полувреме ние загубихме с 20 точки, което е много лошо. Надявам се, че ще се поучим от грешки си.

България движеше много добре топката в нападение. Натискаха ни и в защита и по-специално техният гард Дий Бост и Александър Янев, които днес имаха много силен мач.

Това е нашето първо участие с националния отбор и се опитваме да направим нещо. Все още се учим и се надявам, че ще подобрим играта си. Най-важното в момента е да се съберем и да си вземем поуки.“

Тагове: Косово, България, Евробаскет 2017, Арбен Красники