Джъстин Доулман: Играхме много егоистично през второто полувреме

(сн.БФБ)
07-09-2016 22:53

България записа първи успех в квалификациите за Евробаскет 2017. Нашите надиграха у дома Косово със 105-84 след много силно второ полувреме и нанесоха трета загуба на съперника.. Ето какво каза след срещата тежкото крило Джъстин Доулман, който бе най-резултатен за косовския тим с 16 точки и 7 борби:

„За нещастие загубихме, но България игра наистина добре. Вие имате много добри играчи в това число и моят съотборник Алекс Везенков, който игра много силно днес.

Ние играхме много егоистично през второто полувреме. Мачът беше оспорван през второто полувреме, но го загубихме през третата. Надявам се да спечелим домакинските си мачове, но в момента вече сме с три загуби и нещата не изглеждат добре. Надявам се, че ще се поучим от грешките си и ще играем по-добре по-натам. Ще видим какво ще се случи.

Мисля, че е страхотна възможност за мен да играя за Косово. Така мога да поддържам форма и да играя на международно ниво затова съм щастлив да бъда тук.

Много се забавлявахме се с моя съотборник Алекс Везенков и си говорихме доста на терена. Имаме страхотни взаимоотношения. Той е страхотно момче и аз много го уважавам. Той наистина има много потенциал в бъдеще и му желая много успех. Има много играчи, които играят в един отбор, а после се срещат един срещу друг с националните си отбори. След мача му казах, че е играл много добре и се надявам да се класирате.“

Тагове: България, Косово, Евробаскет 2017, Джъстин Доулман