Три от три за Словения в нашата група (видео)

07-09-2016 23:30

Словения записа трета победа от три мача в група Е от квалификациите за Евробаскет 2017, в която е и България. Като домакини баскетболистите на Игор Кокошков надвиха Украйна с резулта 84-77 и са едноличен лидер в групата с актив 3-0. Украйна остава втори с 2-1, на трето място е България с 1-2, а на четвърто – Косово с 0-3. В следващия кръг е най-важният мач за нашия отбор – домакинство на Украйна в Ботевград в събота, а Словения ще гостува на Косово.

Словенците изиграха стабилна първа четвърт, в която поведоха с 8 точки. Украинците обаче не позволиха по-голямо откъсване до почивката и намалиха изоставането си на 6. Домакините бяха силни след почивката и натрупаха 13 точки аванс, но в края се отпуснаха и позволиха на съперника да стопи голяма част от него, въпреки че не се стигна до обрат.

Зоран Драгич наниза 28 точки и хвана 9 борби за победата, а Клемен Препелич записа 12 точки. За Украйна Денис Лукашов отбеляза 14 точки, а Кирило Фесенко добави 10 точки и 7 борби.