Бронз за Шумен на Черноморските игри, гард с трипъл-дабъл

(сн. BGbasket.com)
27-09-2024 18:00 | BGbasket.com

Шумен спечели бронзовите медали на Черноморските игри във Варна. В малкия финал в зала „Христо Борисов“ тимът надви Ямбол с 97:75, след като водеше през цялото време. Трипъл-дабъл в мача направи гардът на победителите Бено Зечич – 14 точки, 11 борби и 13 асистенции.

Баскетболистите на Янко Янков започнаха по-добре още в началните минути, но след първата част имаха крехка преднина – 22:20. Ключова се оказа силната втора четвърт, в която те отбелязаха 30 точки и на почивката се откъснаха с 52:38.

Отборът на Александър Алексиев се доближи на 8 преди заключителната четвърт, но силна последна част за Шумен отново направи разликата внушителна.

Джакори Ийли бе най-резултатен за успеха с 26 точки и 6 борби. Владислав Станев отбеляза 16 точки с 8 борби. Освен Зечич, с 14 точки завърши и Баръш Мустафа, а Рей Идову е с 13 точки и 9 борби.

За Ямбол Дамян Минков записа 27 точки и 6 борби, Даниел Саки завърши със 17 точки, 7 борби и 6 асистенции, а дабъл-дабъл има Бен Стивънс – 10 точки и 13 борби.

Тагове: Шумен, Ямбол