Опитът си каза думата

21-02-2016 11:13

Вчера се изиграха двата полуфинални двубоя от турнира за Купата на България, а сякаш и двата бяха спечелени от предварително сочените за фаворити. И Лукойл Академик и Рилски спортист влязоха в мачовете с повече шансове за успех, а това бе потвърдено и предвид развитието им и крайните резултати.

Балкан се бореше с шампионите в продължение на 35 минути, но във важните моменти опитът и класата на съперника си казаха думата. На няколко пъти домакините имаха шансове да изравнят или дори да поведат, но те ги пропускаха. Лукойл Академик се възползваше от това и си взе своето, когато трябва. Най-накрая видяхме силна игра от Бранислав Ратковица, а и Желко Шакич му партнираше добре. Именно затова са и чужденците в даден състав - да оправдават високите си заплати играейки силно във важните мачове.

В другия полуфинал нещата горе-долу бяха същите. След равностойно първо полувреме Рилски дръпна и удържа до края. Берое обаче на няколко пъти имаше отлични възможности да се доближи максимално и да притисне съперника, но в 3-4 поредни атака заралии просто не можаха. Дали поради неправилно отиграване или друго, но и те пропуснаха голям шанс. Именно и тук опитът на играчите на Росен Барчовски си каза думата, като те успяха да си вземат своето във важния момент. Безспорно решителна роля имаше най-опитният - Йордан Бозов, а и чужденците в лицето на Търнър, Гуджино и Кери също имаха важен принос.

Сега предстои финал. И двата тима спечелиха с опит снощи, а вероятно и с повече класа. Кой ще надделее днес предстои да видим, но едно е сигурно - те ще се хвърлят на 100%, а това може да е от плюс за интригата и за всички зрители в залата и пред ТВ екраните.