Титла за Локомотив 2020 в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
13-06-2021 22:02 | BGbasket.com

Локомотив 2020 е шампионът в ББЛ А група за сезон 2020/2021. В дербито между втория и третия в регион Запад тимът се наложи над НСА със 75:65, след като водеше почти през целия мач, игра по-стабилно в подкошието и направи по-малко грешки.

Двубоят се проведе тази вечер в столичната зала „Триадица“, където по-рано днес бронзът бе спечелен от Бавни и яростни.

Купите на медалистите през този сезон бяха връчени лично от президента на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков.

В началото на срещата стрелбата и на двата тима не вървеше, но баскетболистите на Георги Младенов имаха леко предимство заради по-големия брой грешки на съперника и след десет минути игра водеха със 17:12 след кош със сирената на Станислав Славейков. През втория период стрелбата от тройката потръгна и на двата тима и резултатността се вдигна. На няколко пъти Локомотив 2020 повеждаше с 9 точки, но на почивката авансът му бе едва 4 – 43:39.

Играчите на Явор Аспарухов стигнаха до равенството малко след началото на второто полувреме, но след това баскетболистите в светли екипи направиха серия от 15:0, а преди последната част вече водеха с 62:49. В началото на заключителния период преднината на Локомотив достигна 18 точки. Когато обаче изглеждаше, че мачът вече е решен, НСА се вдигна на силен щурм и намали разликата само на 6, но съперникът му удържа преднината си и спечели.

Станислав Славейков бе над всички за победителите с 29 точки и 12 борби, Самуел Франсис се отчете със 17 точки и 7 борби, 10 точки има Милен Дудев.

За тима от спортната академия Мартин Петров реализира 14 точки, с 13 е Мартин Мандалски, а по 12 добавиха Виктор Серафимов и Георги Дамянов.