БУБА Баскетбол е на финал и при 14-годишните момчета

(сн. Николай Чапкънов)
03-07-2021 19:05 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол има четвърти финалист в Държавните първенства при подрастващите през този сезон. След като отборите до 12, 16 и 19 години играха за титлите в своите възрасти по-рано, днес тимът до 14 години също се класира за финала в шампионата.

В първия полуфинал във варненската зала „Христо Борисов“ БУБА се наложи над ЦСКА със 100:49. Така баскетболистите на Даниел Христов имат възможност да направят златен дубъл, тъй като преди това бяха спечелили турнира за Купата на България.

Двубоят започна сравнително равностойно, като след десет минути игра БУБА имаше минимална преднина при 15:14. При вторите петици обаче тимът започна да трупа аванс и на почивката се откъсна с 47:26. След паузата разликата продължи да расте и преди последната част тя достигна 41, като до края отборът направи победата си още по-изразителна.

Съперника на БУБА на финала ще бъде победителят от мача между Тунджа Ямбол и Черно море Тича.