Добър мач за момичетата U20, отстъпиха в последната част на Германия

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: БФБ)

15-07-2021 22:00 | BGbasket.com

Националният отбор за момичета U20, който участва с най-младия състав на турнира Чалънджър в София, изигра силни минути срещу Германия и загуби в последната част с 51:77.

Момичетата ни направиха най-силния си двубой дотук в надпреварата, но в заключителния период вкараха само две точки, откъдето стана и разликата.

Отново тимът ни записа много добра втора четвърт, на почивката изоставаше с 36:45, но в третия период отново имаше своите шансове.

Илияна Георгиева имаше отлично първо полувреме с половината актив за нашите. След паузата Германия тръгна силно, но това не отказа българките и те наваксаха пак.

Съкрушителна се оказа финалната част и 21-2 за Германия в нея. Накрая и умората си каза думата и отборът на гостите взе своето.

Страхотен мач за тима ни изигра Илияна Георгиева. Тя завърши с 23 точки и 8 борби. Йоана Вълчева направи нов добър мач и завърши с 10 точки.

Мари Райхард записа 25 точки и 17 борби за германките.

Утре е почивен ден на турнира, а след това нашите излизат срещу друг много здрав и висок отбор – Хърватия. В неделя е последният мач – срещу Латвия.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ U20 (ЖЕНИ) - ГЕРМАНИЯ U20 (ЖЕНИ)