Страхотна победа за девойките U18 на старта на Чалънджъра в София

(сн. БФБ)
27-07-2021 21:52 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за девойки U18 започна с победа участието си на европейския Чалънджър в София. В първата си среща в столичната зала „Триадица“ тази вечер тимът ни се наложи над Швейцария с 67:50, след започна много силно мача и до края не изпусна водачеството си.

Това е втори пореден турнир за част от момичетата в състава ни, които преди две седмици участваха и в надпреварата при 20-годишните.

В следващия си двубой утре баскетболистките на Лъчезар Коцев ще играят с Украйна.

Българките взеха инициативата от самото начало и само за няколко минути натрупаха двуцифрена преднина. Те правеха много точки на бързи атаки, като играеха по-стабилно в подкошието и след първата четвърт бяха напред с 23:10. През втория период играта бе доста по-равностойна, а на почивката нашите водеха с 41:25.

В средата на третия период домакините направиха серия от 11:0 и се откъснаха с 22 точки разлика, но преди последната част съперникът намали за 35:52. До края обаче преднината на тима ни отново достигна границата от 20 точки и до края той без проблеми спечели срещата.

България имаше по-висока успеваемост при стрелбата, доминираше при асистенциите (23 срещу 10), но двата тима направиха общо 51 грешки в мача.

Илияна Георгиева бе над всички за успеха с дабъл-дабъл от 28 точки и 14 борби. Силно се включи и Деана Стояновска с 16 точки, 8 борби и 7 асистенции.

За Швейцария Индира дош Сантош реализира 12 точки, с 11 е Лин Шварц.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ U18 - ШВЕЙЦАРИЯ U18

ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ НА ФИБА ЕВРО ЧАЛЪНДЖЪР 2021, СОФИЯ - ДЕВОЙКИ U18