Драма с продължение лиши България U16 от първи успех в Хелзинки

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: FIBA)

10-08-2021 16:50 | BGbasket.com

България загуби драматично от Гърция след продължение и 51:56 във втория мач от европейския Чалънджър за момичета U16 във Финландия.

България води повече от половин час и спечели борбата срещу гъркините, но в края не издържа.

И двата отбора изиграха по-слаба първа четвърт, след като влязоха в мача с поражения в стартовите си срещи от турнира. България обаче се окопити по-бързо и направи отлична поредица на старта на втория период, за да дръпне в резултата.

Нашите момичета контролираха играта, като се представяха силно в подкошието, и в доста моменти имаха двуцифрен аванс.

Почивката дойде при 31:20 в полза на България, за да вдъхне увереност на баскетболистките ни.

В третата четвърт обаче, отново слаборезултатна, Гърция успя да се върне в мача и съкрати изоставането си на половина.

В началото на последната част вече съперникът изравни резултата и така отново цялата интрига бе на лице.

Оттам мачът тръгна кош за кош с няколко размени на водачеството, буквално до последната секунда. В заключителната минута двата тима влязоха при 49:49, а последният опит на България да вземе успех в редовното време се завъртя по ринга и излезе.

Така се стигна до продължение, в което обаче Гърция имаше малко повече сили в краката и ръцете и успя да грабне успеха за последните минута-две.

България спечели борбата под коша, но отново направи доста грешки.

Дабъл-дабъл записа Яна Карамфилова - 13 точки и 11 борби, 13 точки, 8 борби и 6 асистенции добави Ивана Бонева, но и двете не успяха да завършат мача с по фаула. Деница Манолова вкара 9 и взе 10 борби за нашите.

В сряда момичетата ни играят с Латвия от 14.30 часа.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ U16 - ГЪРЦИЯ U16

ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ НА ФИБА ЕВРО ЧАЛЪНДЖЪР 2021, ХЕЛЗИНКИ - МОМИЧЕТА U16