Страхотни български момичета с победа в Хелзинки

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: FIBA)

11-08-2021 16:32 | BGbasket.com

България U16 стигна до първа победа на Чалънджър турнира в Хелзинки - 63:51 срещу Латвия.

Първата четвърт бе за съперника, който поведе в началото и водеше с девет точки в края на първото полувреме.

България обаче не се отказа и със силна серия скъси дистанцията преди почивката и след това направи пълен обрат. Паузата дойде при 33:31 в полза на нашите момичета.

През второто полувреме нещата се случваха доста еднопосочно, като България бе определено по-добрият тим на терена.

За момент Латвия се доближи до четири точки в последните минути, но бързо нашите възстановиха и се върнаха към солидна преднина.

В този мач българските баскетболистки ограничиха грешките до само 19, срещу 27 на противника, което се оказа ключ към успеха.

Яна Карамфилова вкара 23 точки за победата, Деница Манолова завърши с 9 и 13 борби. Моника Борисова приключи със 7 точки, 10 борби и 7 асистенции.

Утре е почивен ден и ни предстоят срещи с Финландия и Германия.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ U16 - ЛАТВИЯ U16

ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ НА ФИБА ЕВРО ЧАЛЪНДЖЪР 2021, ХЕЛЗИНКИ - МОМИЧЕТА U16