Черноморец победи Черно море и във Варна

08-09-2021 20:01 | BGbasket.com

Черноморец спечели и втората контрола срещу Черно море Тича. След победата на свой терен в Бургас преди няколко дни, тази вечер баскетболистите на Васил Евтимов се наложиха над своя съперник във Варна с 94:78.

Първото полувреме бе много равностойно. Гостите поведоха с 23:19 след десет минути игра, а на почивката бяха напред с 40:38.

След паузата резултатността се вдигна, като преди заключителната четвърт Черноморец отново имаше крехък аванс, този път при 67:63. След това обаче „акулите“ взеха инициативата и след много силна последна четвърт спечелиха убедително.

Най-резултатни за победителите с по 17 точки бяха Константин Коев и Георги Боянов. Тони Троча реализира 12 точки, с 11 и 12 асистенции е Кортни Белджър, а по 10 точки добавиха Уендел Люис (9 борби) и Ивайло Тонев.

За Черно море Тича над всички с 25 точки бе Мартин Стефанов. Иван Спиров отбеляза 11 точки, с 10 е Мартин Йорданов.

Тагове: Черноморец, Черно море Тича