Обрат за Монтана 2003 на старта на Адриатическата лига

29-09-2021 21:56 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна с победа новия сезон в Адриатическата лига за жени. В официалния дебют на Мануел Марков начело на отбора тимът надви като гост македонския Бадел 1862 със 77:74 след обрат през второто полувреме.

В този мач гостите едва с десет баскетболистки. Евгения Нацкина не пътува с отбора заради контузия, а преди ден тимът се раздели с едно от новите си попълнения Алисън Белджър.

Домакините имаха предимство през цялото първо полувреме. Те поведоха с 19:17 след десет минути игра, а през втория период преднината им достигна 9 точки. Българският тим обаче така и не позволи на Бадел да натрупа по-солидна разлика и на почивката намали за 35:38.

Малко след паузата баскетболистките на Мануел Марков стигнаха до пълен обрат, а преди заключителната четвърт вече водеха с 54:48. По-малко от шест минути преди сирената Монтана 2003 поведе с двуцифрена преднина за първи път в срещата. Македонският отбор обаче не се отказа и намали изоставането си едва до 3 точки. В последните секунди Александра Стояновска пробва да прати мача в продължение, но стрелбата й от тройката не бе точна и победата отиде за гостите.

Целият титулярен състав на Монтана 2003 завърши с двуцифрени показатели. По 15 точки вкараха Габриела Николова и Марая Кинг (8 борби), а с по 12 точки се отчетоха Санта Окоцките-Балткоиене, Димана Макариева (10 борби) и Христина Иванова (7 асистенции).

За Бадел 1862 игралата без смяна Александра Стояновска завърши с 22 точки, 8 борби, 8 асистенции, но и 9 грешки. Цветанка Димова реализира 17 точки. Ивана Кметовска има 14 точки и 12 борби, а Нена Трайчевска добави 10.