3/3 за Миньор в ББЛ А група, ЦСКА надви Политехника

(сн. ББЛ)
24-10-2021 20:01 | BGbasket.com

Миньор 2015 записа трета поредна победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се проведе днес в столичната зала „Сейнт Джордж“, тимът надви Правец с 94:72.

Двубоят започна с висока резултатност и многократни размени на водачеството, а след десет минути игра баскетболистите на Георги Младенов водеха с 29:25. Те поддържаха аванс от няколко точки през втория период, а на почивката преднината им вече бе двуцифрена – 50:39. Тимът от Перник стартира много силно второто полувреме и дръпна с 22 точки, но преди заключителната четвърт разликата отново бе 11. В оставащото време обаче Миньор отново увеличи преднината си и спечели убедително.

Георги Дамянов бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Милен Дудев се отчете със 17 точки, 11 борби и 8 асистенции, Кристиян Ставрев има 16 точки и 8 борби, Драгомир Енчев е с 13 точки, 12 вкара Георги Бързаков, а 11 добави Христо Гатев.

За Правец Стефан Гунински отбеляза 17 точки, Тодор Колев наниза 16, а с 11 точки, 18 борби, но и 8 грешки е Павлин Ганчев.

В другия мач ЦСКА се наложи над Политехника със 72:67, като двубоят бе много оспорван през цялото време, а победителят не бе ясен до последно.

Цялата първа четвърт вървеше кош за кош, а след десет минути игра резултатът бе равен – 16:16. „Червените“ водеха с няколко точки през втория период, но без да успеят да натрупат сериозна разлика и на почивката резултатът бе 31:29 в тяхна полза. След паузата Политехника стигна до пълен обрат и преди заключителната четвърт бе напред с 53:49. В оставащото време обаче армейците си върнаха водачеството и след много оспорвани минути, успяха да измъкнат успеха.

Асен Попов завърши с 18 точки и 9 борби за армейците. Мартин Русев реализира 14 точки, Даниел Запрянов има 11 точки и 7 борби, а дабъл-дабъл от 10 точки и 11 аистенции направи Виктор Гергов.

За Политехника над всички бе Стефан Георгив – Торо с 19 точки и 11 борби, Йордан Кирилов записа 12 точки и 8 борби.