Окрилен от новите попълнения, Левски отказа неузнаваем Черноморец

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: НБЛ)

25-10-2021 20:46 | BGbasket.com

Левски победи Черноморец със 77:57 в последен мач от третия кръг на НБЛ. В нискорезултатен сблъсък, вече с нов облик домакините не срещнаха трудности срещу неузнаваем състав на бургазлии.

Дебют за Левски направиха новите попълнения Ивица Радич и Илай Митру-Лонг, докато Черноморец бе без повечето си юноши, които традиционно попадат в групата. За гостите дебютира получилият картотека Джамел Харис, който обаче е с тима от началото на сезона.

"Сините" пуснаха в действие от първата минута центъра Ивица Радич и играта им потръгна отлично. С летящ старт те взеха скоростно двуцифрена преднина, която увеличиха до 14 точки в края на четвъртината - 24:10. В нейния ход добре се включи и гарда Илай Митру-Лонгу, който след като влезе в ритъм отбеляза важни точки. Във втория период авансът на Левски скочи до над 20 точки, след страхотна серия от 9-0 в началните три минути от нея.

Най-голямата преднина стигна 21 точки, преди да се съвземат малко за живот гостите от Черноморец. Те бяха неузнаваеми в първата половина от двубоя, като основно Георги Боянов ги държеше в мача.

43:28 бе резултатът на почивката, което все пак остави вратичка за бургазлии за второто полувреме.

В третия период и двата тима загубиха мерника си и вкарваха доста трудно. До средата на частта всички точки за Левски бяха дело на новите попълнения, включващи се на ниво в състава на "сините". Покрай тях нещата ставаха по-лесно и за Чавдар Костов и Венци Петков, които също имаха силни попадения в коша на Черноморец.

Обичайните заподозрени за Черноморец в днешния мач бяха твърде тихи - Кортни Белджър и Уендел Люис бяха с 15 точки общо след третата четвърт, а от пейката не бе вкаран кош.

След пълно равенство 15:15 в третия период в последния двата състава влязоха при 15 разлика.

Нищо обаче не се промени за гостите, а Левски продължи да прави интересни комбинации, за да се откъсне пак с 21 точки напред с пет минути до края.

След това вече Васил Евтимов пусна в игра и по-рядко използваните си баскетболисти, което обуслови и крайното 77:57.

Ивица Радич завърши със 17 точки за успеха на Левски, 14 добави Илай Митру-Лонг, с 6 асистенции и 4 откраднати топки. По 13 добавиха Чавдар Костов и Венци Петков.

16 за Черноморец отбеляза Георги Боянов, 15 с 10 борби - Тони Троча, 10 вкара и Уендел Люис.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ - ЧЕРНОМОРЕЦ

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ НБЛ-МЪЖЕ, СЕЗОН 2021/2022

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В НБЛ-МЪЖЕ, СЕЗОН 2021/2022

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ НБЛ-МЪЖЕ, СЕЗОН 2021/2022

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ НБЛ-МЪЖЕ, СЕЗОН 2021/2022

Левски победи Черноморец със 77:57 в последен мач от третия кръг на НБЛ. В нискорезултатен сблъсък, вече с нов облик домакините не срещнаха трудности срещу неузнаваем състав на бургазлии.Дебют за Левски направиха новите попълнения Ивица Радич и Илай Митру-Лонг, докато Черноморец бе без повечето си юноши, които традиционно попадат в групата. За гостите дебютира получилият картотека Джамел Харис, който обаче е с тима от началото на сезона."Сините" пуснаха в действие от първата минута центъра Ивица Радич и играта им потръгна отлично. С летящ старт те взеха скоростно двуцифрена преднина, която увеличиха до 14 точки в края на четвъртината - 24:10. В нейния ход добре се включи и гарда Илай Митру-Лонгу, който след като влезе в ритъм отбеляза важни точки. Във втория период авансът на Левски скочи до над 20 точки, след страхотна серия от 9-0 в началните три минути от нея.Най-голямата преднина стигна 21 точки, преди да се съвземат малко за живот гостите от Черноморец. Те бяха неузнаваеми в първата половина от двубоя, като основно Георги Боянов ги държеше в мача.43:28 бе резултатът на почивката, което все пак остави вратичка за бургазлии за второто полувреме.В третия период и двата тима загубиха мерника си и вкарваха доста трудно. До средата на частта всички точки за Левски бяха дело на новите попълнения, включващи се на ниво в състава на "сините". Покрай тях нещата ставаха по-лесно и за Чавдар Костов и Венци Петков, които също имаха силни попадения в коша на Черноморец.Обичайните заподозрени за Черноморец в днешния мач бяха твърде тихи - Кортни Белджър и Уендел Люис бяха с 15 точки общо след третата четвърт, а от пейката не бе вкаран кош.След пълно равенство 15:15 в третия период в последния двата състава влязоха при 15 разлика.Нищо обаче не се промени за гостите, а Левски продължи да прави интересни комбинации, за да се откъсне пак с 21 точки напред с пет минути до края.След това вече Васил Евтимов пусна в игра и по-рядко използваните си баскетболисти, което обуслови и крайното 77:57.Ивица Радич завърши със 17 точки за успеха на Левски, 14 добави Илай Митру-Лонг, с 6 асистенции и 4 откраднати топки. По 13 добавиха Чавдар Костов и Венци Петков.16 за Черноморец отбеляза Георги Боянов, 15 с 10 борби - Тони Троча, 10 вкара и Уендел Люис.

Тагове: НБЛ - мъже