Първа загуба за БУБА U16 в Европа

06-11-2021 13:55 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол U16 претърпя първа загуба на турнира от Европейската младежка лига (ЕМБЛ) в Унгария. След двете победи срещу местни тимове вчера, днес тимът на Ивайло Желев отстъпи на италианския Стела Адзура със 78:93.

В последния си мач утре БУБА ще има за съперник македонския Водно Сънс Партизан.

Българите започнаха много лошо мача и още след десет минути игра изоставаха с 13:28. Те изиграха сравнително равностойна втора част, след която обаче отново бяха в ролята на догонващи, този път при 33:51.

Отборът от София заигра по-добре след паузата и върна интригата в срещата, като преди заключителната четвърт от пасива му бяха останали едва 9 точки. Стела Адзура обаче започна много силно заключителния период и за няколко минути увеличи преднината си на внушителните 28 точки. БУБА отново намали разликата в оставащото време, но тя вече бе твърде голяма за търсене на пълен обрат.

По 16 точки за българския тим отбелязаха Александър Жилев (15 борби) и Иван Димитров. С 10 точки е Георги Йорданов.

СТАТИСТИКА НА БУБА БАСКЕТБОЛ U16 ОТ МАЧА СЪС СТЕЛА АДЗУРА U16

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕМБЛ ЦЕНТРАЛНОЕВРОПЕЙСКА ЗОНА, МОМЧЕТА U16 / РЕДОВЕН СЕЗОН, ГРУПА C

Тагове: ЕМБЛ, БУБА Баскетбол U16