Берое си върна второто място след разгром над Академик

20-11-2021 17:26 | BGbasket.com

Шампионките от Берое Стара Загора се върнаха на второто място във временното класиране в женската А група след успех над Академик Пловдив със 133:40 в среща от петия кръг.

Старозагорки вече имат четири победи от пет мача, а лидер е Монтана 2003 с пет успеха и без загуба до момента. За пловдивския Академик поражението от Берое бе четвърто поредно в шампионата и тимът остава в дъното на класирането без победа до момента и с мач по-малко.

В следващия кръг на 27 ноември Берое приема Локомотив София, а Академик гостува на Шампион 2006.

Водени от Теодора Динева и Цветомира Шаренкапова домакините нямаха никакви проблеми в двубоя с пловдивчанки и превъзхождаха съперника по всички показатели. В първите 10 минути Берое дръпна с 33:9, а на почивката разликата достигна 40 точки – 66:26. Баскетболистките на Берое не намалиха оборотите и през второто полувреме, а сред 30 минути игра резултатът бе 97:34. Още в началото на четвъртата част старозагорки минаха стоте точки, а до края увеличиха аванса си на 89 точки.

Теодора Динева бе най-полезна за успеха с 30 точки, 12 борби, 2 асистенции и 3 откраднати топки. Яна Карамфилова завърши с 24 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Цветомира Шаренкапова и Мартина Георгиева вкараха по 15 точки, като втората овладя и 11 борби. За Берое в игра не влезе Жаклин Златанова.

За Академик Анна Римпова отбеляза 17 точки и овладя 10 борби, а Николета Даракчиева реализира 12 точки.