Спартак с втори успех, нанесе шеста загуба на Шумен

04-12-2021 19:53 | BGbasket.com

Спартак Плевен победи Шумен с 84:71 като гост в мач от шестия кръг на НБЛ в дебюта на новия треньор Тодор Тодоров. Плевенчани изиграха ударна първа част, в която се откъснаха далеч напред и водиха до края на срещата. Те са с две победи и четири загуби до момента, а днешният им съперник остава без успех до момента с 0-6. В следващия кръг Спартак посреща Левски, а Шумен гостува на Берое.

Плевенчани започнаха мача със серия от 18:4, а след една четвърт разликата вече беше 20 точки. Домакините стопиха малка част от нея до почивката, но след третия период Спартак вече беше с над 20 напред. Домакините взеха последната десетка, но това беше без значение за изхода от мача.

Капитанът Димитър Маринчешки записа дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби за победителите, 16 плюс 7 добави Николай Стоянов, а 12 наниза Максим Корниенко.

За Шумен Александър Милов регистрира 19 точки и 8 борби, а в първия си мач за тима 15 плюс 15 постигна Деян Белич.