ЦСКА спечели сблъсъка с Хебър, победи за Локо София и Балкан -2

(сн. ББЛ)
05-12-2021 21:07 | BGbasket.com

ЦСКА, Локомотив София и Балкан -2 спечелиха днешните мачове от регион Запад на ББЛ А група.

ЦСКА се върна на победния път в шампионата, след като в столичната зала „Сейнт Джордж“ надви друг от фаворитите Хебър с 82:65. Армейците натрупаха аванс от 14 точки още през първата четвърт, а след края й водеха с 26:17. През втората четвърт играта бе доста по-равностойна, но баскетболистите на Христо Ценов поддържаха разликата и на почивката се оттеглиха при 44:35 в своя полза.

След паузата играта тръгна кош за кош, а преди заключителната четвърт ЦСКА отново бе напред, този път при 62:52. Тимът на Веселин Веселинов на няколко пъти намали изоставането си до 8 точки в оставащото време, но след силни финални минути „червените“ спечелиха убедително.

Димитър Генов бе над всички за успеха с 28 точки, а по 11 добавиха Асен Попов (8 борби) и Мартин Русев.

За Хебър Кирил Райков реализира 18 точки, по 11 вкараха Станислав Славейков (8 борби) и Веселин Веселинов.

В другия мач, изигран днес в столицата, Локомотив София се наложи над Микс със 106:81, нанасяйки му седма загуба от началото на сезона. Баскетболистите в червени екипи започнаха по-добре срещата, но в края на първата четвърт съперникът им обърна за 21:17. След това Локомотив започна да трупа разлика и не я изпусна до края. Най-сериозното му предимство бе в подкошието, откъдето дойдоха и повечето от точките му.

Драгомир Павлов бе в основата на успеха, като завърши срещата с 28 точки (4 тройки) и 10 борби. Иван Павлов вкара 19 точки, 14 и 14 борби има Радослав Колев, а 11 точки добави Георги Кучков.

За Микс Стефан Гогев записа 24 точки. Дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби има Денис Василев, Любомир Недков е с 11 точки и 7 борби, а Милен Костов се отчете с 10 точки.

Балкан -2 спечели регионалното дерби с Правец, побеждавайки го със 101:78 в „Арена Ботевград“.  След поредица от размени на водачеството на старта, домакините взеха леко предимство и след десет минути игра водеха с 25:18. Двата тима изиграха изключително резултатна втора четвърт, след която „зелените“ отново имаха крехък аванс – 49:44. Те отново поведоха с двуцифрена разлика след паузата, а преди заключителната четвърт бяха напред със 74:64. В оставащото време обаче баскетболистите на Мирослав Ралчев поеха изцяло контрола в мача и направиха победата си още по-убедителна.

Мариян Хубанов бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Ключова роля имаха и баскетболистите от първия отбор – Здравко Христов и Денислав Вутев, които отбелязаха по 19 точки. Илиян Пищиков се отчете с 18 точки и 8 борби, а 11 точки добави Михаил Гавазов.

За Правец над всички бе Тодор Колев с 16 точки и 7 асистенции. Даниел Милчев реализира 14 точки, с 13 е Костадин Лазаров, а 12 и 9 борби има Павлин Ганчев.