ИУ и Шоутайм извоюваха успех в дербитата на Изток

(сн: ББЛ)
05-12-2021 19:37 | BGbasket.com

Икономическия университет-Варна и Шоутайм спечелиха дербитата от 7-и кръг в ББЛ А група, Изток. Мачът между Ънстопабъл и Шумен-2 бе отложен.

ИУ спечели дербито на кръга в регион Изток, след като надви Светкавица с 69:61 на свой терен.

Двата отбора изиграха много оспорван двубой, в който до последно победителят не бе ясен. След поредица от размени на водачеството, разликата така и не надхвърляше 4 точки през цялото първо полувреме, а на почивката резултатът отново бе равен – 33:33.

След паузата тимът от Търговище взе леко предимство и преди заключителната част водеше с 46:40. Авансът на Светкавица достигна 8 точки в оставащото време – най-големият в мача изобщо, но след много силни финални минути ИУ стигна до пълен обрат и измъкна успеха.

По 13 точки за победителите вкараха Петър Христов (15 борби) и Николай Маринов (8 борби). Цветан Савов реализира 12 точки, с 10 е Димитър Илиев, а малко не достигна на Симеон Николов за дабъл-дабъл с неговите 9 точки и 11 борби.

За съперника всички точки дойдоха от стартовата петица. Сашо Георгиев реализира 16, с 15 е Димитър Янчев, Александър Янчев отбеляза 13, а с 11 и 10 борби е Елизар Кръстев.

Шоутайм се наложи над Шабла с 85:66 в интересен и оспорван сблъсък, решен през второто полувреме.

Двата тима изиграха коренно различни първа и втора четвърт - в първата си вкараха по 27 точки, а във втората - общо 20.

Шоутайм обаче изглеждаше много по-добре след почивката, когато си върна ритъма в атака и отново започна да бележи.

Със серия от невероятни 22-0, от края на втората и началото на третата четвърт, Шоутайм до голяма степен отказа противника.

Шабла опита натиск в края на третия период, но в последната част отново дистанцията скочи, вече до 20 точки и някъде там приключи интригата.

Красимир Димитров не бе далеч от трипъл-дабъл с 27 точки, 7 борби и 7 асистенции, Пламен Илиев добави 17 точки.

Симеон Савов записа 22 за Шабла, Ивайло Тодоров и Калоян Георгиев - по 12 точки.