Тежко поражение за Монтана 2003 в Словения

08-12-2021 21:02 | BGbasket.com

Монтана 2003 регистрира тежка загуба при гостуването си в Словения на Цинкарна Целе.

Монтанчанки отстъпиха с 51:77, като това бе най-слаборезултатният мач за тима от последните два сезона.

Цинкарна Целе е и най-трудният съперник на Монтана в Адриатическата лига, като българският отбор няма успех в словенското градче той още няма успех от пет сезона насам.

Разликата скочи сериозно още в първата четвърт, а във втората Целе на практика приключи интригата и се оттегли на почивка при 44:16.

Второто полувреме бе лишено от много емоции, като бе доста равностойно, но без шанс за Монтана да направи обрат.

Бившата баскетболистка на Монтана Изабела Рамона покоси доскорошните си съотборнички с 24 точки и 9 борби, с 5 асистенции за победата.

14 за Монтана вкара Марая Кинг, но никоя от останалите състезателки на българския отбор не регистрира двуцифрен актив.