Монтана 2003 с очаквана победа в А група

11-12-2021 20:55 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа рутинна победа в женската А група. Тимът се наложи като гост над младия състав на Шампион 2006 с 87:53.

Успехът бе седми за вицешампионите, които имат и едно поражение, докато днешният им опонент е с баланс 3-4.

Столичният тим оказваше сериозна съпротива в началните минути, но след първата част предимството бе на страната на гостите – 20:13. Разликата в тяхна полза стана двуцифрена през втория период и на почивката те дръпнаха с 45:31, като Шампион 2006 не бе изпълнил нито един наказателен удар до момента.

Серия от 23:2 в полза на Монтана след паузата направи разликата още по-внушителна, като преди заключителната четвърт тимът се откъсна със 70:37. До края мачът бе доста равностоен, но гостите нямаха проблем да спечелят убедително.

Марая Кинг завърши със 17 точки и 7 борби за успеха. Санта Окоцките-Балткоиене записа 15 точки и 7 асистенции, а по 10 точки добавиха Габриела Николова, Христина Иванова и Виктория Стойчева.

За Шампион 2006 Антония Филипова реализира 14 точки, с 13 е Елена Димова.