Локомотив София извоюва първа победа в женската А група

11-12-2021 17:45 | BGbasket.com

Отборът на Локомотив София постигна първа победа в женското ни баскетболно първенство след като надделя у дома над Академик Пловдив с 64:58 в среща от осмия кръг. Локомотив, който има и шест поражения, е с мач по-малко, а за пловдивчанки загубата е седма от 8 двубоя.

Домакините отстъпиха съществено в борбата под коша (36-68), но направиха значително по-малко грешки от съперника (17-37), което се оказа решаващо при ниската резултатност и на двата отбора.

Със серия от 9:0 Локомотив поведе с 13:8 на старта, но баскетболистките на Академик изравниха за 18:18 в края на първата четвърт. Последва оспорвана втора част с поделено надмощие, но в крайна сметка гостите на дръпнаха с 38:34 на почивката след като на два пъти вкарваха по 9 безответни точки. И през второто полувреме никой от двата тима не успяваше да се откъсне категорично напред, а преди последните 10 минути пловдивчанки имаха 3 точки аванс – 50:47. До края домакините показаха по-здрави нерви и извоюваха първата си победа, след като отбелязаха 17 срещу само 8 точки за противника.

Магдалена Георгиева бе най-полезна за успеха с 25 точки и 3 борби, а за гостите Иглика Трамборджиева завърши като най-резултатна с 18 точки.

В следващия кръг на 18 декември Локомотив София приема Славия, а Академик гостува на Монтана 2003.