Рилски спортист остава непобеден и след гостуването във Варна

11-12-2021 19:57 | BGbasket.com

Рилски спортист постигна трудна победа като гост на Черно море Тича с 86:75 във Варна в мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига.

Състезателите, водени от треньора Людмил Хаджисотиров, остават без загуба след 7 изиграни срещи, а варненци допуснаха седмо поражение и имат само една победа до момента.

Двата състава изиграха оспорван сблъсък, в който гостите имаха предимство в борбата под коша (47-25), а и бяха по-ефективни в стрелбата от средно разстояние (62%-45%).

Домакините започна по-добре и поведоха с 15:4 в първите 5 минути на двубоя. Самоковци реагираха бързо и обърнаха до 19:16 в края на първата част. Със серия от 13:0 Рилски спортист вдигна разликата до 28:16 и задържа аванс от 10 точки до почивката – 45:35.

Отново Черно море стартира по-концентрирано в началото на второто полувреме и намали до 5 пасива си с тройка на Веселин Георгиев при 49:54. Варненци се държаха близо до съперника до заключителните моменти на третата част, когато с 8 безответни точки Рилски спортист поведе с 69:56 преди последната четвърт. Въпреки здравата битка, която предложи Черно море, самоковци се поздравиха с нов успех в шампионата.

Барет Бенсън бе най-полезен за Рилски спортист с 22 точки и 12 борби. Павлин Иванов допринесе с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Алекс Симеонов завърши с 18 точки, 8 борби и 4 асистенции. Гостите бяха без Трей Портър в състава за този мач.

За Черно море Тича най-резултатен беше Веселин Георгиев, който отбеляза 13 точки и овладя 4 борби. По 12 точки вкараха Мартин Стефанов, Мартин Йорданов и Венелин Христов.

В следващия кръг Рилски спортист гостува на Академик Пловдив на 18 декември, а Черно море Тича ще играе в Бургас срещу Черноморец.