Рилски спортист удържа Академик в Пловдив и остана непобеден

18-12-2021 19:58 | BGbasket.com

Рилски спортист продължи победната си серия в Националната баскетболна лига и вече има осем победи и нито една загуба. Днес като гост тимът се наложи над Академик Пловдив с резултат 88:81 след силни първи три части на мача. Днешната загуба прекъсна успешната серия на пловдивчани от предишните три кръга, а в момента те имат еднакъв брой победи и загуби – по 4. В следващия кръг в сряда Рилецо посреща Черноморец, а в четвъртък Академик гостува на Спартак Плевен.

Самоковци започнаха мача със серия от 8:0 и контролираха играта през цялата първа четвърт, след която вече имаха двуцифрена преднина. На моменти през втория период авансът на гостите скочи до 17 точки, но със силна серия в края на полувремето Академик се приближи само на 8 при 36:44.

Рилски спортист бързо си върна комфортния аванс след подновяването на играта, като съумя да го увеличи до цели 18 точки след три части при 73:55. Пловдивчани завършиха и второто полувреме със силна серия и стопиха голяма част от изоставането си, но нямаше как да настигнат съперника си.

Трей Портър записа 20 точки и 8 борби за победителите, Брандън Браун вкара 15 точки, а с 14 плюс 5 асистенции и 4 борби се включи Павлин Иванов.

За Академик влезлите като резерви Томислав Минков и Николай Титков вкараха съответно 17 и 16 точки, а Васил Бачев се отчете с 14. В групата на отбора за мача беше Робърт Георгиев, който не е играл от януари заради скъсани връзки на коляното, но той не влезе в игра.