Берое Стара Загора с още една убедителна победа за 24 часа

19-12-2021 15:24 | BGbasket.com

Берое Стара Загора постигна втора убедителна победа в женската А група в рамките само на около 24 часа. Тимът очаквано не срещна затруднения срещу Академик Пловдив, побеждавайки го като гост със 103:47. Съперникът също имаше мач вчера.

Успехът бе девети за баскетболистките на Таня Гатева от началото на сезона, като те имат и едно поражение. Съставът на Елена Петрова е с баланс 1-9.

Берое на практика си свърши работата още в началото на мача, като след десет минути игра поведе с 28:8. Разликата в негова полза продължи да расте и на почивката той вече водеше с 47:14.

След паузата играта бе доста по-равностойна, но гостите нямаха проблем да поддържат солиден аванс и преди заключителната четвърт резултатът бе 75:34 в тяхна полза. Въпреки че през повечето време на паркета бяха основни младите момичета в състава на старозагорския тим, разликата продължи да расте и той спечели още по-убедително.

Берое доминираше по всички показатели, като най-сериозно бе предимството на тима при стрелбата от тройката – 15 срещу 3, като направи и само 11 грешки срещу внушителните 30 за опонента си.

Жаклин Златанова не взе участие и в този мач, а най-резултатна за успеха бе Яна Карамфилова с 24 точки. Теодора Динева реализира 18 точки, с 14 е Мартина Георгиева, а по 11 добавиха Цветомира Шаренкапова и Ралица Кенарева.

За Академик Златка Кьосева записа 14 точки, а дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби, но и с 10 грешки направи Десислава Хилендарова.