Една част стигна на Славия срещу Локомотив София при жените

(сн: BGbasket.com)
20-12-2021 14:37 | BGbasket.com

Славия записа още една победа в първия етап от женската А група. В среща, изиграна днес в зала „Триадица“ в София, тимът надви младия състав на Локомотив София с 66:44, главно след по-силна трета четвърт.

Победата бе пета за „белите“, които имат и четири загуби. Отборът на Лилия Георгиева пък е с баланс 1-7.

Цялата първа четвърт вървеше кош за кош, като след десет минути игра Славия бе напред с 15:13. Резултатността спадна още през втория период заради многото пропуски и от двете страни, като на почивката символичните гости отново водеха, този път с 24:21.

След паузата обаче Славия взе инициативата и стартира полувремето със серия от 13:0. Разликата в полза на тима продължи да расте и преди заключителната четвърт той се откъсна с 55:30. В оставащото време играта бе доста по-равностойна, като Локомотив София дори спечели последната четвърт, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Победителите изпълниха само един наказателен удар за целия мач, като най-същественото им предимство бе при борбите – 55 срещу 39.

Виолета Григорова бе над всички за победителите с 20 точки и 9 борби. Вероника Джикова се отчете с 11 точки и 7 борби, а Дарина Кочева е с 10 точки и 7 борби.

За Локомотив дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби записа Маргарита Иванова, а 10 точки и 7 борби има Гергана Цекова.