Шумен стигна до първата си победа в НБЛ за едно полувреме

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
22-12-2021 19:55 | BGbasket.com

Шумен записа първи успех за сезона в НБЛ. Тимът се наложи над Черно море Тича като гост във Варна с резултат 76:71 след силно първо полувреме. Шуменци спечелиха при дебюта на американеца Маркъс Майърс. Така шуменци удължиха лошата серия на съперника си и в момента двата отбора са с по една победа, като Шумен има 8, а Черно море – 9 загуби. В следващия кръг „моряците“ няма да играят, тъй като мачът им срещу Левски бе изтеглен и вече е изигран, а днешният им съперник ще гостува на Рилски спортист на 29 декември.

Гостите започнаха мача по-добре и поддържаха малка преднина през цялата първа четвърт и дълго през втората. Ключов момент за тях бе краят на първото полувреме, когато направиха серия от 12:2 и дръпнаха напред за 42:27 на почивката. Варненци обаче не се пречупиха и след страхотно нападение в третия период стопиха част от дефицита си и се върнаха в мача. Те гониха съперника си до последно, но в крайна сметка Шумен нито за миг не загуби водачеството и си тръгна с победата.

Деян Белич направи чудовищен дабъл дабъл от 31 точки и 22 борби за победителите, 12 точки и 7 борби добави Александър Милов, а в дебюта си Маркъс Майърс записа 10 точки и 9 асистенции.

За Черно море Мартин Коцев записа 26 точки, 7 борби и 4 асистенции, 12 вкара Цветомир Куртев, а 11 и 6 борби регистрира Мартин Стефанов.