Академик Пловдив също не успя да бутне Сигал Прищина

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(Сн: balkanleague.net)

22-12-2021 19:31 | BGbasket.com

Академик Пловдив също стана жертва на Сигал Прищина в Балканската лига след драма в края, като косоварите се наложиха със 78:74 в зала "Колодрума".

Само преди два дни Сигал победи с точка и Берое в Стара Загора.

В игра за Академик се завърна Робърт Георгиев, който беше месеци извън баскетболния терен заради тежка контузия.

Успехът на Сигал почти класира отбора за следващия етап като тимът е с пет поредни победи в група Б.

Гостите поведоха в началото и въпреки че Академик се окопити бързо, спечелиха първата четвърт с 15:10.

Във втория период мачът остана равностоен, но косоварите запазиха преднината си. Втората четвърт беше спечелена с 22:21 от Академик, а на полувремето резултатът беше 36:32 за Сигал.

Нещата не се промениха много в третата част, а Академик успя да съкрати изоставането си само до една точка в края на периода.

Пловдивчани успяха да направят серия от 6-0 в последната част и да поведат за първи път, след което последва размяна на водачеството.

Две минути преди сирената отново имаше равенство - 72:72, но Сигал показа здрави нерви и в решителните моменти гостите вкараха от наказателната линия.

Най-резултатен за Академик стана Неманя Бешович с 12 точки, а Томислав Минков добави 11, с двуцифрен актив завърши и Николай Титков с 10.
За Сигал най-резултатен стана Дейшон Бърк с 21 точки.