Монтана 2003 си свърши работата срещу Локо София до почивката

(сн: BGbasket.com)
22-12-2021 20:43 | BGbasket.com

Монтана 2003 завърши с очаквана победа участието си в редовния сезон на женската А група. В столичната зала „Триадица“ тази вечер тимът надви младия състав на Локомотив София с 86:49, след като водеше през цялото време.

Баскетболистките на Мануел Марков завършват тази фаза от шампионата с баланс 9-1, колкото има и Берое Стара Загора, като тези два отбора ще играят в Първата тройка заедно със Славия. Тимът на Лилия Георгиева е с 1-8, като има още един отложен мач с Шампион 2006.

Монтана 2003 на практика си свърши работата още през първото полувреме. Тимът дръпна с 27:9 само за десет минути игра, а на почивката се откъсна с 50:17. След паузата играта бе много по-равностойна, като гостите нямаха проблем да поддържат разлика от 30-40 точки и да спечелят убедително.

Най-сериозното им предимство бе в подкошието, където те отбелязаха 52 точки срещу едва 24 за опонента си.

В тази среща Монтана 2003 бе без Марая Кинг, а на паркета не се появи Александра Петрова, въпреки че бе в групата.

Габриела Николова изигра пореден силен мач, като завърши с 21 точки и 14 борби. Санта Окоцките-Балткоиене записа 14 точки, с 12 е Христина Иванова, а 11 и 7 борби има Борислава Денчева.

За Локомотив единствено Магдалена Георгиева завърши с двуцифрен точков актив, като вкара 17.