Везенков и Олимпиакос взеха реванш от ПАО

(сн. euroleague.net)
23-12-2021 22:53 | BGbasket.com

Олимпиакос спечели гръцкото дерби в Евролигата. Тимът надви Панатинайкос тази вечер в ОАКА с 84:65, с което взе реванш от този съперник за загубата в първенството преди месец.

Александър Везенков и компания водеха през цялото време и въпреки че допуснаха спад в третата част, удържаха водачеството си до последно. Българинът отново бе сред най-добрите за своя тим, като завърши срещата с 14 точки, 5 борби и 4 асистенции за близо 34 минути на паркета.

След тази среща Олимпиакос остава трети в класирането с баланс 12-5, докато ПАО е в долната част на таблицата с 4-13.

Стрелбата от тройката потръгна на гостите в началните минути, като тимът се възползва от повечето грешки на съперника си и след първата част поведе с 25:18. Авансът на Олимпиакос стана двуцифрен през втория период, а на почивката бе напред с 45:32 след 8 вкарани точки на Везенков и 100% успеваемост при стрелбата от негова страна.

След паузата настъпи подем в играта на Панатинайкос, който направи силна серия и преди заключителната четвърт почти заличи пасива си за 51:54. Олимпиакос обаче бързо взе отново инициативата и не само, че не допусна обрат, а направи победата си още по-изразителна.

Шакил Маккисик и Тайлър Дорси бяха най-резултатни за успеха с 18 точки.

За съперника 17 реализира Неманя Недович със 7 асистенции, но и 6 грешки. Дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби има Йоргос Папаянис.