Везенков и Олимпиакос прегазиха Йоникос за Купата на Гърция

(сн. Twitter)
26-12-2021 19:25 | BGbasket.com

Олимпиакос и Александър Везенков се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Гърция след победа със 110:85 над тима на Йоникос.

Везенков допринесе за успеха с 11 точки, 5 борби и 2 асистенции за близо 24 минути на терена. С по 17 точки се отчетоха Шакил МакКисик и Михалис Лундзис.

Макар без Костас Слукас, Куинси Ейси и Томас Уокъп баскетболистите на Олимпиакос се справиха убедително със съперника си в четвъртфиналите на надпреварата.

Александър Везенков и съотборниците му поведоха с 27:20 след първата част, а на почивката водеха с 20 точки – 61:41. През второто полувреме Олимпиакос поддържаше солидна разлика.

Финалната четворка в турнира за Купата на Гърция ще се проведе между 18 и 20 февруари 2022 година в Ираклион, Крит.

Тагове: Олимпиакос, Александър Везенков